ABD: Teksas'taki mega kiliseye silahlı saldırı: Saldırgan öldü

PiKe

Member
Amerika Birleşik Devletleri
Teksas'ta mega kiliseye silahlı saldırı: Saldırgan öldü

ABD'de saldırılar ve ölümcül silahlı saldırılar ne yazık ki günlük yaşamın bir parçası. Fotoğraf

© -/KTRK-TV ABC13 AP/dpa aracılığıyla


ABD'de bir silahlı saldırı daha yaşandı: Bir kadın, ünlü vaiz Joel Osteen'e ait tanınmış bir kilisede ateş açtı.

Pazar günü bir kadın Houston, Teksas'taki tanınmış bir mega kiliseye uzun silahla ateş açtı. Sorumlu polis yetkilisi bir basın toplantısında, kısa bir süre sonra orada bulunan güvenlik güçleri tarafından vurulduğunu söyledi. Güvenlik güçleri görevde olmayan iki polis memuruydu. Saldırganın yanında küçük bir çocuğun da olduğu belirtildi. Beş yaşında olduğu tahmin edilen çocuk, çatışma sırasında vuruldu ve durumu kritik. Olaya müdahale etmeyen bir kişi de bacağından yaralandı.


Kilise, Protestan ünlü vaiz Joel Osteen'in Lakewood Kilisesi'dir. Basında çıkan haberlere göre Lakewood'da haftalık ayinlere 45.000 kişi katılıyor. Ancak kilisenin internet sitesine göre suçun işlendiği sırada herhangi bir ayin yapılmıyordu. Polise göre soruşturma sürüyor.


ABD'de saldırılar ve ölümcül silahlı saldırılar ne yazık ki günlük yaşamın bir parçası. Ateşli silahlar orada kolayca bulunabiliyor ve yaygın olarak dağıtılıyor. Okullarda, süpermarketlerde, gece kulüplerinde veya büyük etkinliklerde çok sayıda kurbanın olduğu kanlı saldırılar ülkeyi düzenli olarak sarsıyor. Her büyük saldırının ardından, örneğin saldırılarda sıklıkla kullanılan saldırı tüfeklerinin yasaklanması gibi silah yasalarının sıkılaştırılması yönünde yeni çağrılar yapılıyor. Ancak talepler, özellikle Cumhuriyetçi safların direnişi nedeniyle boşa çıkıyor.


dpa

#Konular